Cam Rakı Seti 6'lı

Marka : Lûgat365
Fiyat : ₺142,50(KDV Dahil)

Çap: 5,5 cm.

Hacim: 205 cc.

Yükseklik: 12,1 cm.

Sadece elde yıkanabilir.

:

BilâhareSonra. Sonradan. Daha sonra. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Son ve sonra mânâsındaki âhir kelimesinden türetilmiştir.

Mâmâfih: Bununla birlikte. Öyleyse bile. Böyleyken. Dilimize Arapçadan geçen kelimenin bire bir çevirisi, onun içindeki ile birlikte şeklindedir.

FilhakîkaHakîkaten. Gerçekten. Doğrusu. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Hakîkat kelimesinin, -de hâli mânâsındaki fi ekiyle türetilmesi sonucunda oluşmuştur.

BilmukâbeleKarşılık olarak. Karşılıklı. Dilek ve hislerin karşılıklı olduğunu belirtmek için, cevâben kullanılan bir söz. Dilimize Arapçadan geçen kelime, karşılık mânâsındaki mukâbil kelimesinden türetilmiştir. Cevap niteliğindeki kullanımını Türkçede kazanmıştır.

Behemehal: Her ne olursa olsun. Mutlaka. Dilimize Farsçadan geçmiştir. Arapça hâl kelimesiyle, Farsça hep, bütün mânâsındaki heme kelimelerinden, be ekiyle oluşturulmuş bir birleşik kelimedir.

VelhâsılKısacası. Sözün kısası. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Meydana gelen, ortaya çıkan mânâsındaki hâsıl kelimesinden türetilmiştir.

#BazıKelimelerÇokGüzel

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.