Lûgat365 Altılı Rakı Seti

Marka : Lûgat365
Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

Bu ürünümüzün web sitemiz üzerinden satışı bulunmamaktadır.

Galata ve Moda'daki dükkânlarımızda ve Paşabahçe Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

:

BilâhareSonra. Sonradan. Daha sonra. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Son ve sonra mânâsındaki âhir kelimesinden türetilmiştir.

Mâmâfih: Bununla birlikte. Öyleyse bile. Böyleyken. Dilimize Arapçadan geçen kelimenin bire bir çevirisi, onun içindeki ile birlikte şeklindedir.

FilhakîkaHakîkaten. Gerçekten. Doğrusu. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Hakîkat kelimesinin, -de hâli mânâsındaki fi ekiyle türetilmesi sonucunda oluşmuştur.

BilmukâbeleKarşılık olarak. Karşılıklı. Dilek ve hislerin karşılıklı olduğunu belirtmek için, cevâben kullanılan bir söz. Dilimize Arapçadan geçen kelime, karşılık mânâsındaki mukâbil kelimesinden türetilmiştir. Cevap niteliğindeki kullanımını Türkçede kazanmıştır.

Behemehal: Her ne olursa olsun. Mutlaka. Dilimize Farsçadan geçmiştir. Arapça hâl kelimesiyle, Farsça hep, bütün mânâsındaki heme kelimelerinden, be ekiyle oluşturulmuş bir birleşik kelimedir.

VelhâsılKısacası. Sözün kısası. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Meydana gelen, ortaya çıkan mânâsındaki hâsıl kelimesinden türetilmiştir.

#BazıKelimelerÇokGüzel

 

Çap: 5,5 cm.

Hacim: 205 cc.

Yükseklik: 12,1 cm.

Gıdaya temas eden üründür.